راهنمای ثبت شرکت

زمانی که افراد، به طور حقیقی یا حقوقی تصمیم میگیرند که منابع و تخصص خود را به اشتراک بگذارند و به تناسب منابع خود، از سود هایی کسب منفعت کنند، اقدام به راه اندازی یک شرکت می کنند. افراد در این شراکت می توانند توانایی های خود اعم از سرمایه و مال، و تخصص را به اشتراک بگذارند.

ادامه مطلب

آزمون مهندسی حرفه ای

در كشورهاي صنعتي پيشرفته، جامعه مصرف کننده تولیدات باید از كيفيت و دانش کسانی که در تهیه یک خدمت و یا مصنوع نقش داشته اند، حداقل اطمينان را داشته باشند و مهندسان با امضاء مدارك فني و يا ارائه مستندات مطالعات مربوطه، اين اطمينان را به خصوص در مواردی که به طور منفرد خدمتی را عرضه می کنند، به گیرنده می دهند.

ادامه مطلب

صرفه جویی در مصرف برق کولر گازی

براي اين که بتوانيم از کولرهاي گازي و اسپيلت ها و يا هر وسيله ي ديگري استفاده صحيح و مناسبي داشته باشيم مي بايست اطلاعاتي را بدست آوريم  تا علاوه بر بهره مندي از هواي خنک و مطبوع کولرهاي اسپيلت در فصل گرم تابستان ، در مصرف برق نيز صرفه جويي کرده و هزينه ي آن کاهش يابد. امروزه بحث کاهش مصرف انرژي يکي از مهم ترين مباحث در انتخاب انواع وسايل و کولر گازي است.
ادامه مطلب

شرکت سهامی عام

در این بخش سعی داریم نکاتی را که هنگام ثبت یک شرکت سهامی عام باید رعایت کرد، بیان کنیم. قبل از بیان این نکات، ابتدا به ارائه تعریفی از شرکت سهامی عام می‌پردازیم:
ادامه مطلب

ثبت شرکت تعاونی

برای اینکه در روال ثبت شرکت تعاونی به مشکل برخورد نکنید باید حتما سعی داشته باشید که نکات مهم و مورد نیاز را مد نظر داشته باشید. ما این نکات را برای شما لیست کرده ایم.

الف- مجوز صدور موافقت نامه تشکیل و آگهی پذیرش عضو و فروش سهام برای شرکت‌های تعاونی عام با تأیید وزارت تعاون است وطبق فرم‌های شماره ۱۰ و ۱۱ عمل می‌شود.
ادامه مطلب

راهنماي اخذ شماره اقتصادي جهت مهندسين داراي پروانه اشتغال

پیرو اطلاعیه های قبلی مبنی بر انجام پیش ثبت نام جهت اخذ کد اقتصادی ،باعنایت به اینکه پس از اعتبار سنجی لازم توسط سازمان امورمالیاتی کشور کد کاربری وکلمه عبور از طریق پست سفارشی برای مهندسین ارسال گردیده است ومهندسین موظفند درمرحله بعدی نسبت به انجام ثبت نام اقدام نمایند ،
ادامه مطلب